Nie masz produktów w koszyku.

Loading..

Product was successfully added to your shopping cart.

5

Product was successfully added to your comparison list.

0 Com

JAKIE BUTY NA JAKĄ OKAZJĘ?

Nawet w dzisiejszych czasach uważa się, że na okazje oficjalne i biznesowe czarne buty pasują bardziej niż brązowe. W pewnych środowiskach zawodowych – na przykład wśród prawników lub wyższych rangą bankowców – akceptuje się jedynie czarne obuwie.

Brązowe obuwie doskonale sprawdza się w sytuacjach, kiedy można włożyć brązowy lub zielony garnitur albo sportową marynarkę: do biura, w którym obowiązuje nieco luźniejszy styl ubioru, albo na zawody sportowe wymagające elegancji. W upalne letnie dni można nawet włożyć białe półbuty lub (jeśli chcielibyśmy wyglądać wyjątkowo szykownie) parę dwubarwnych oksfordów – ale na to pozwoli sobie tylko najbardziej pewien siebie dżentelmen, i to tylko podczas sportowych okazji. W razie wątpliwości dotyczących wyboru odpowiedniego obuwia dżentelmen nie sugeruje się opiniami nawet najbardziej przekonującego sprzedawcy, lecz ufa swojemu instynktowi. Jeśli najpewniej czuje się w ciemnych butach, nosi tylko takie.

Bez względu na obowiązującą modę dżentelmen nigdy nie wkłada brązowych butów na pogrzeb ani na wesele. Jeśli los pobłogosławi go długim życiem, będzie miał mnóstwo okazji do założenia brązowych mokasynów.